Norrøn Gruppen

Norrøn Nytt

Norrøn går sommeren i møte med gode resultater

Det siste halvåret har vært preget av både utvikling og kontinuitet i Norrøn Gruppen. I løpet av våren har Norrøn Bolig, Norrøn Rehabilitering og Espeland fått nye daglige ledere. Samtidig har aktiviteten vært høy ute på prosjektene.

Forside » Norrøn-nytt » Norrøn går sommeren i møte med gode resultater
– Vi har hatt et godt første halvår med stabil drift og høy aktivitet i hele konsernet. Det er mange spennende prosjekter under utvikling, og det er kjekt å se at flere av selskapene våre både vokser og skaper gode resultater. Samtidig er det viktigste at vi har dyktige medarbeidere som hver dag leverer kvalitet ute på prosjektene, sier Tor-Inge Larsen.

Norrøn Gruppen har hatt et bra første halvår. Konsernsalg hittil i år er kr 495 millioner og 89 solgte boliger/fritidsboliger.

Mange spennende prosjekter er igangsatt.  Blant annet ble første spadetak nylig tatt i Lerviksbakken i Egersund. Prosjektet er allerede utsolgt og markerer starten på enda et boligprosjekt for Norrøn Bolig.

Aktivitet i flere deler av konsernet

Det er ikke bare i Dalane det skjer mye. Flere av konsernets selskaper melder om gode tall for første halvår.

SI Bygg har høy aktivitet på Jæren. Selskapet opplever et boligmarked som virkelig har har løsnet, og flere prosjekter nærmer seg oppstart, blant annet på Varhaug og Nærbø. Daglig leder Asle Ingebrethsen beskriver markedet som svært godt, og forteller at selskapet ikke har ferdigstilte boliger som står usolgt.

I Haugesund har salget gått bra og innflyttingen begynt i eneboligene i Norheimsmarka samtidig som leilighetene i Klossteinskogen nærmer seg ferdigstilt. Den positive utviklingen viser at satsingen utenfor Dalane også gir resultater.

Magnar fikk utdelt gullhammer under årets sommerfest i Norrøn Bolig.

Menneskene bak resultatene

Det siste halvåret har også gitt flere gode grunner til å feire menneskene i konsernet. I Norrøn Bolig har vi markert både 20- og 30-årsjubilanter, mens Lars Haver i SI Bygg ble kåret til Årets tømrer under Mesterhus-konferansen i Bodø.

Konsernet markerte seg også sterkt med tre pallplasser i kåringen av årets prosjektselger hos Mesterhus. Samtidig fortsetter det gode samarbeidet med både Mesterhus og Saltdalshytta, som gir et bredt tilbud innen bolig- og hyttebygging.

Les mer om dette i Norrøn Nytt

– Det er ekstra kjekt når medarbeiderne våre får anerkjennelse, både internt og eksternt. Dyktige folk er den viktigste grunnen til at vi lykkes, sier en stolt Larsen.

Klar for en aktiv høst

Selv om sommerferien står for døren, ligger det allerede mange spennende prosjekter klare for høsten. Med god aktivitet på tvers av selskapene og en solid prosjektportefølje ser konsernet positivt på månedene som kommer.

– Nå ser vi fram til en velfortjent sommerferie for alle ansatte. Jeg vil takke hver enkelt for innsatsen så langt i år og ønske alle en riktig god sommer. Sammen skal vi fortsette den gode utviklingen når vi er tilbake etter ferien.