Håkon er ny tømrer i Norrøn Bolig
Norrøn Bolig har fått en ny tømrer på laget. Håkon Dirdal er 34 år, kommer fra Hellvik og har 15 års erfaring fra faget.
Håkon Dirdal trives ute i felt
I en tid med høy aktivitet og mange prosjekter på gang, er erfarne tømrere som Håkon viktige for gjennomføringen. Norrøn Bolig har god fart i prosjektene, og behovet for dyktige fagfolk er stabilt.
Da Håkon skulle velge arbeidsgiver, falt valget på Norrøn.
– Det virket som det greieste av firmaene i Egersund. Jeg fikk et godt inntrykk, og det virket som en seriøs og ryddig arbeidsplass.
Så langt har han vært fornøyd med valget.
– Jeg har opplevd det som bra. Det fungerer fint i hverdagen, og det er greie folk å jobbe sammen med.
Alltid behov for flinke fagfolk
– Arbeidsdagen varierer etter hvor langt man er i prosjektet. Det kan være spikring, skruing og kapping. Nå jobber jeg på en hytte ved Sirevåg, forteller han.
Det er nettopp variasjonen og det praktiske han liker best med yrket.
– Jeg liker å jobbe med noe praktisk, og at du kan se resultatet av det du har gjort.
Norrøn Bolig har god aktivitet i prosjektene og behov for dyktige fagfolk. Håkon har et enkelt råd til andre som vurderer å søke.
– Det er bare å søke. Hvis du liker å jobbe praktisk og vil ha en variert hverdag, så er det en kjekk jobb.

