Norrøn Gruppen

Norrøn Nytt

Har kjøpt byggeprosjektet Klossteinskogen

Prosjektet med kort vei til Kopervik sentrum har 14 boliger i form av firemannsbolig og rekkehus. Noen av dem er kommet et stykke på vei, mens andre er på grunnmurstadiet.

Forside » Norrøn-nytt » Har kjøpt byggeprosjektet Klossteinskogen

– Dette prosjektet passet oss veldig godt. Vi har allerede flere boliger under bygging i området, og ser at vi kan høste synergier i driften på Haugalandet. Klossteinskogen passer ypperlig inn i vår profil, deler Inge Andreassen.

Norrøn Gruppen overtar et prosjekt med 14 boliger i Klossteinskogen, hvorav 8 av disse er kontraktsposisjoner. Boligene som inngår i kjøpet er firemannsbolig og rekkehus. Noen av dem er kommet et stykke på vei, mens andre er på grunnmurstadiet.

Boligene var en del av Velbygd Prosjekt AS som gikk konkurs tidligere i år.

Kort vei til Kopervik

Klossteinskogen ligger i Klossteinvegen, idyllisk plassert bare noen hundre meter fra flotte Nordalsvågen og med kort vei til Kopervik sentrum. Kopervik er den største byen på Karmøy. 

Leilighetene har høy standard og gode planløsninger. Fra fantastisk inneklima til lune rom og smarte løsninger – blant annet med vannbåren gulvvarme. med fokus på arkitektur, energieffektivitet og gode uteområder, med byggestart i 2022 

Med sentral og gunstig beliggenhet i nærheten av Bygnes og Kopervik, vil beboerne i Klossteinskogen ha kort vei til en rekke ulike turalternativer.

  • Handletur til Kopervik eller Bygnes
  • Gåtur rundt Fotvatn og andre naturområder
  • Svømmetur i Karmøyhallen badeanlegg
  • Sykkeltur på flotte Karmøy

Lokale leverandører fra Haugalandet

Prosjektet følges opp av Asle Skjærstad i Nornir Eiendomsanalyse med hjelp fra blant annet Inge Andreassen fra Norrøn Gruppen. Det skal benyttes lokale og anerkjente leverandører fra Haugalandet for alle underleverandører.