– Her får du et fristed som passer deg og familien din
Fidjeland Fjellgrend byr på arkitekttegnede hytter, solrike tomter og utsikt over Sirdals vidder hele 750 meter over havet. Hyttene kombinerer tidløs design, høy kvalitet og praktiske løsninger, like godt egnet for vinterferien som for en sensommerhelg.
Artikkel fra:
Målet er å skape et hytteområde for familier som vil ha ekte fjellfølelse hele året. Blåbær, sopp og klare fjellvann om høsten, snø under beina med løyper som starter rett utenfor døra om vinteren. På Fidjeland Fjellgrend er det rom for både aktivitet og ro, hver eneste måned i året.
Norrøn Bolig er en del av Norrøn Gruppen, som har lang erfaring med å utvikle prosjekter som kombinerer god arkitektur, kvalitet i utførelsen og løsninger som varer i generasjoner. Hyttene skal ikke bare være vakre, men fungere optimalt i både hverdag og fritid, hele året.
Du kan velge mellom seks ulike arkitekttegnede hyttetyper, alle med mulighet for garasje eller anneks på selveiertomt, med parkering rett utenfor. Alle hyttene kan tilpasses etter behov.
Tomtene på Fidjeland Fjellgrend ligger høyt og fritt med fantastisk utsikt, hele 750 meter over havet. Beliggenheten gjør at du har friluftslivet rett utenfor døren, hele året.
Du kan velge mellom seks ulike arkitekttegnede hyttetyper, alle med mulighet for garasje eller anneks på selveiertomt, med parkering rett utenfor. Alle hyttene kan tilpasses etter behov.
– Her er det bare fantasien som setter grenser. Lunt og tradisjonelt, eller fargerikt og moderne, godt skal man uansett ha det på hytta, deler Tor-Inge Larsen, daglig leder i Norrøn Gruppen.

Tor-Inge Larsen mener det er viktig at hytteeiere tilpasser hytta si etter egne ønsker og behov.
Foto: Olivia Vestbøstad Støle / Megabite Reklamebyrå
Han trekker frem hytta Gunnarskvæv med anneks som et eksempel på lokal tilpasning. Her er det tegnet inn et anneks med ekstra oppholdsrom, soveplasser og bad. Det er ideelt når storfamilien samles, eller når ungdommen ønsker sitt eget sted å trekke seg tilbake. Løsningen er åpen med to ytterdører, men kan enkelt tilpasses slik at gangpartiet tettes igjen. Da får man en lun forbindelse mellom hovedhytte og anneks, varm og tørrskodd året rundt.
To like hyttetyper, vidt forskjellig utseende innendørs. Bla med pilene for å se forskjellene.
Foto: Olivia Vestbøstad Støle / Megabite Reklamebyrå
Grønne tak på Fidjeland Fjellgrend gjør at hyttene glir sømløst inn i fjellandskapet.
Bærekraft på toppen
Grønne tak på Fidjeland Fjellgrend gjør at hyttene glir sømløst inn i fjellandskapet. De gir både ekstra isolasjon og naturlig regnvannshåndtering, samtidig som de forlenger levetiden på byggene. Resultatet er hytter som både ser tradisjonelle ut og tar vare på naturen.
– Vi ser at det blir mye finere med gras eller lyng på taket. Det gjør at hyttene harmonerer bedre med naturen rundt, sier Tor Inge Larsen, daglig leder i Norrøn Gruppen. Tidligere var det lov å bygge med bordtak, men etter hvert ble reguleringene strammet inn. I dag er grønne tak standard på Fidjeland Fjellgrend, og bare de første hyttene som ble oppført har bordtak.
Å ha gress på taket av en hytte, også kjent som torvtak eller sedumtak, er et tradisjonelt og miljøvennlig valg. Det gir god isolasjon, reduserer overvann og bidrar til et godt bomiljø.
Hyttemodellen Gunnarskvæv med anneks har mange tilpasningsmuligheter og nok soverom til de fleste familier.
Opplevelser året rundt
Sirdal er Sørvestlandets store fjelleventyr, bare et par timer fra Stavanger, Sandnes, Egersund og Flekkefjord. Her forandrer naturen seg i takt med årstidene, og hver sesong har sin egen rytme. Vinteren byr på snørike løyper, skisentre og pudderføre, mens sommeren lokker med grønne daler, fjellvann og uendelige turmuligheter.
Sirdal har natur nok for alle. Selv om området deles med mange andre hytteeiere, er det alltid mulig å finne stillheten. Om vinteren kan du velge mellom flere alpinanlegg eller legge ut på langtur i det som regnes som Sør-Norges best utbygde løypenett for langrenn, med over 200 kilometer oppkjørte og merkede spor.
Sør-Norges beste løypenett for langrenn ligger i Sirdal, med over 200 kilometer oppkjørte og merkede spor.
Turløypene i Sirdal er mange, og flere ligger rett utenfor hyttedørene på Fidjeland Fjellgrend.
Foto: Megabite Reklamebyrå
Når snøen smelter, åpner et nettverk av stier seg for vandrere i alle aldre. En av de beste måtene å oppleve Sirdal på er å gå til en av de mange toppene. Sirdals Seven Summits er turmål for både store og små eventyrere. De syv toppene har ulik vanskelighetsgrad, men alle byr på storslåtte naturopplevelser.
For de som søker fart og spenning, finnes Høyt & Lavt klatrepark med zipline, mountain carts og vannpark. Foretrekker du roligere tempo, kan du padle kano eller nyte en piknik i fjellheimen.
Som hytteeier får du Sirdal Høyfjellshotell som nærmeste nabo, med svømmebasseng, badstue, restaurant, bar, konserter og konferansefasiliteter. Perfekt når du vil samle storfamilien eller markere en spesiell anledning.

Før snøen faller kan du utforske fjellheimen på jakt etter det den har å tilby.
Foto: Megabite Reklamebyrå
Kvalitet og trygghet fra Norrøn
Når du velger Norrøn Bolig som utbygger, velger du mer enn bare en hytte. Du velger en trygg og erfaren samarbeidspartner som følger deg fra de første skissene til du står i døråpningen og kjenner lukten av nytt treverk og frisk fjelluft. Norrøn setter kvalitet, funksjonalitet og kundetilfredshet først, og finner løsninger som passer akkurat din livsstil.
Hver hytte er bygget for å tåle vær, vind og tidens tann. Men den er også bygget for å romme minner. For lange frokoster i påskesola, for barn som leker i nysnøen, for rolige kvelder med fyr i peisen mens mørket legger seg over fjellet. Erfaringen fra en rekke vellykkede prosjekter i regionen gjør at du kan senke skuldrene og vite at alt er i de beste hender.
Fidjeland Fjellgrend er mer enn et hyttefelt. Det er et sted å lande. Et sted å puste. Et sted hvor generasjoner møtes og nye historier får vokse frem, hele året rundt.

Det er kun fantasien som setter grenser for hvordan en vil kombinere det tradisjonelle og det moderne i hyttene på Fidjeland Fjellgrend.
Foto: Olivia Vestbøstad Støle / Megabite Reklamebyrå.
Kort avstand fra Stavanger
Fidjeland Fjellgrend ligger fantastisk til på et platå like ovenfor Sirdal Høyfjellshotell og rett ved siden av Fidjeland Skisenter.
Her har du ikke bare fantastisk utsikt og gode solforhold men også fasiliteter som: felles varmestue, akebakke, umiddelbar nærhet til langrennsløyper/turer, Fidjeland Skitrekk og Sirdal Høyfjellshotell.
Det tar i underkant av 2 timer å kjøre i fra Stavanger/Sandnes området. Du kan enten kjøre via Hunnedalen eller via Tonstad. Følg Sirdalsveien RV 795 i ca. 15 min. Sving av ved Sirdal Høyfjellshotell og følg veien videre opp forbi hotellet.
Avstander
🚗 1 time og 42 min fra Stavanger
🚗 1 time og 31 min fra Sandnes
🚗 1 time og 17 min fra Ålgård
🚗 1 time og 35 min fra Bryne
🚗 1 time og 35 min fra Egersund
🚗 1 time og 39 min fra Flekkefjord
Se våre flotte
hytter
Les mer
om området
Artikkel fra: